Цікаві зустрічі

Головна сторінка

Сторінки історії

Цікаві зустрічі

Послуги

Інформаційні ресурси

Видавнича діяльність

Хотинщина в цифрах

Хотинщина туристична

Хотин у дзеркалі дат

Віртуальна виставка

Виставкова зала

Віртуальний музей

Фестивалі  у Хотині

Новини


 

"Чорнобиль. Курс на катастрофу"

 

У рамках відзначення 33-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, відбулися заходи

вшанування пам'яті ліквідаторів та жертв вибуху на чотвертемо енергоблоці.

Особливу увагу було звернено на безвідповідальні дії радянського уряду, приховування

інформації про радіаційну обстановку, коли головним завданням був не порятунок людей, а

"замітання" слідів про справжні причини вибуху та його наслідки.

У заходах взяли участь старшокласники Хотинської ЗОШ №1 та студенти Хотинського коледжу ПДАТУ.

 

 

 

"Зітнуті пагони Криму"


23 квітня в бібліотеці відбувся урок пям'ті "Зітнуті пагони Криму".
Присвячений 75 -й річниці департації кримських татар (18 - 20 травня 1944 року).
В заході взяли участь старшокласники Хотинської гімназії.
Під час уроку учасники ознайомилися не лише з причинами та наслідками депортаційної

політики радянського уряду, а й творчистю татарських митців минулого та сьогодення.

                        

ВІЙНА ЗА КРАЇНУ,ВІРУ ТА СЕРЦЕ. П.САГАЙДАЧНИЙ

 16 квітня у приміщенні бібліотеки відбувся військово -патріотичний захід, історична година присвячена

 біографічному портрету гетьмана Петра Коношевича Сагайдачного.

  Автори заходу спробували зазернути у особисте життя історичної постаті та показати що Сагайдачний

 був не лише вправним воїном та політиком а й фундатором української православної церкви.

  У заході взяли участь студенти Хотинського коледжу ПДАТУ.

 

 

Районний літературний конкурс юних поетів

"Первоцвіт"

 

 

 

"Шевченко - наш. Він для всіх століть"

 

 

 

 

 

Володимир Івасюк "Моє життя - обірвана струна..."

 

«Слава – це прекрасна жінка, що на могилу квіти принесе» Л. Костенко

 

Впродовж 20 лютого, 5 та 6 березня у приміщені бібліотеки відбулися заходи приурочені пам’яті видатного митця, композитора, батька естрадної музики та нашого славного земляка Володимира Михайловича Івасюка.

Учасники заходів: учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекарі, учні та студенти навчальних закладів міста доторкнулися до життя та творчості талановитого буковинця.

Автори циклу заходів: відділ краєзнавства центральної бібліотеки Хотинської централізованої бібліотечної системи намагалися торкнутися найсокровеніших сторінок особистого життя Володимира Івасюка та відкрити пелену таємниці травлі та вбивства композитора співробітниками таємних радянських служб.  

 

 

 

Хотинське повстання через призму століття

 

18 січня 2019 р. у приміщені центральної бібліотеки Хотинської ЦБС відбувся круглий стіл присвячений сторіччю Хотинського повстання «Сторінками історії».

Учасниками круглого столу були науковці із Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, а саме: доктор історичних наук, професор  В. М. Ботушанський, кандидат історичних наук, доцент І. А. Піддубний та аспірант Т. В. Дубіцька.

Науковці детально розповіли присутнім про історіографію Хотинського повстання та його значення в міжнародних україно-румунських відносинах.

Член Національної спілки краєзнавців Я. С. Гайсенюк в своїй доповіді акцентував увагу на участі рукшинців у Хотинському повстанні та винятковий вклад жителів Рукшина у розгортанні повстанської стихії на теренах Хотинського повіту.

Традиційно, головуючим на заході виступив завідувач краєзнавчого відділу центральної бібліотеки Д. О. Шевчук, який власними коментарями надав заходу цілісного характеру.

Круглий стіл відвідали представники влади району та міста. Перший заступник голови районної державної адміністрації В. А. Марцинкевич, спільно із виконуючим обов’язки голови Хотинської районної ради А. Я. Коломійцем, наголосили на винятковості даної події для сучасників та закликали присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять краян, які віддали життя за соборність Української державності. Міський голова М. О. Головльов підкреслив у своєму виступі чудову організацію бібліотечної системи та її заходів краєзнавчого спрямування.

Учасники круглого столу – вчителі історії та бібліотекарі району, а також читачі, наостанок заходу, подякували науковцям-гостям та зазначили на важливості збереження матеріалів круглого столу для детальнішого ознайомлення в майбутньому.

 

Вшанували пам'ять творців українського слова

 

9 листопада в Україні відзначають День писемності та мови. Наша бібліотека ніколи не стояла осторонь пропаганди вітчизняної словесності. Тому цього дня ми провели загальносистемну виховну годину «Історія з грифом «Секретно». Розстріляне відродження».

За допомогою розсекречених документів Галузевого архіву Служби безпеки України (колишнього архіву органів КДБ), разом із старшокласниками Хотинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 5, занурилися у події                  30-х рр. минулого століття, коли радянська репресивна машина пройшлася своїм кровавим катком по українській духовній інтелігенції.

У «фокусі» уваги присутніх виринали мистецькі світочі того часу: Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Остап Вишня, Микола Куліш, Григорій Епік, Майк Йогансен, Михайло Семенко, Валер’ян Підмогильний, Олесь Досвітній та ін. Всі вони стали жертвами тоталітарної системи лише за те, що мали талант творити українською мовою.

Наостанок модератор заходу, завідувач краєзнавчого відділу центральної бібліотеки Хотинської централізованої бібліотечної мережі Шевчук Д. О., звернув увагу на книжкову виставку творчості письменників розстріляного відродження та закликав старшокласників до прочитання творів репресованих творців українського слова 

 

Буковинське віче: від минулого до сучасності

 

У читальному залі центральної бібліотеки Хотинської централізованої бібліотечної системи відбувся однойменний круглий стіл, учасниками якого були вчителі історії,  бібліотечні працівники і просто читачі які цікавляться історією нашого краю.

Відкрив круглий стіл завідувач краєзнавчого відділу центральної бібліотеки Д.О. Шевчук , який розповів про адміністративний поділ, соціально-економічну, етнічну та політичну ситуацію на теренах Хотинського повіту та Буковинського герцогства напередодні осені 1918 р. Він підкреслив, що Хотинський повіт не поступався у соціально-економічному становищі, а національному єднанні із новоутвореною Українською державою, навіть випереджав герцогство Буковина.

Про роль «батька української дипломатії» Миколу Василька у становленні вітчизняної геополітичної ідеї розповіла вчитель історії Данковецького навчально виховного комплексу Г. В. Довганюк. Вона  підкреслила виняткові здібності історичного діяча та його вплив на україно-австрійські і україно-німецькі зносини 1917 – 1919 рр.

Теми («Вікопомне Буковинське віче. Історичний крок державотворення») та «Народне віче Буковини. 03.11.1918р.» розкрили учениці 10 класу Данковецького НВК І. Яківчук і хотинської гімназії В.Попович.    

Про вплив Буковинського віча на Хотинський повіт та що призвело до окупації краю Румунами, а згодом і встановлення панування румунської адміністрації у самих Чернівцях ішлося у підсумках Д.О. Шевчука.

О.С. Мітряк, провідний бібліограф краєзнавчого відділу центральної бібліотеки привернув увагу присутніх до книг та статей з періодичних видань, які розповідають про події 1917-1919 років у нашому краї і є у фонді краєзнавчого відділу центральної бібліотеки.

На завершення міський голова М. О. Головльов  у своєму виступі повідомив про  створення у 2019 році у м. Хотин  «Музею печаток Хотинского повіту», що відкриє незнані досі сторінки історії міста у ХІХ – ХХ ст.

 

Наша слава та звитяга не вмре не загине

 

17 жовтня 2018 р. краєзнавчий відділ Хотинської центральної бібліотеки провів для вихованців Хотинського інтернату № 1 комплексну бібліотечну годину «Від козаків до кіборгів».

У затишній атмосфері читального залу, впродовж однієї години, ожили цілі епохи українських оборонців. Рицарське козацтво із своєю звитягою під Хотином 1621 р., дивовижні Січові стрільці, що за короткий час стали елітою армії Габсбургської імперії, славні патріоти свого краю українські повстанці із невмирущим гаслом «Слава Україні! Героям слава!» та такі близькі сучасникам і водночас недосяжні «кіборги» - добровольці антитеростичної операції на Сході України 2014 – 2015 рр.

 

 

Лише три літери але які страшні

 

10 жовтня 2017 р. у читальному залі Хотинської центральної бібліотеки пройшов загальносистемний захід виховного впливу «2014. АТО. Хроніка неоголошеної війни». Про події на Сході України в ході першого року проведення антитерористичної операції.

Захід став можливий завдяки тісній співпраці краєзнавчого відділу Хотинської центральної бібліотечної системи із Інститутом національної пам’яті у рамках відкритого  громадського історико-культурного проекту  «Likбез: історичний фронт».

Учасниками заходу стали старшокурсники Хотинського коледжу Подільського аграрного університету.

Варто відзначити, що дана співпраця надає можливість читачам Хотинської центральної бібліотеки отримувати задоволення від прочитання книг модераторів проекту. Цього разу нашій бібліотеці було подаровано книгу журналістів «5 каналу» Олега Криштопи та Ольги Каліновської «Герої (НЕ) війни» та україномовне видання екс-чемпіона з шахів, а нині активного російського опозиціонера Гарі Каспарова «Зима наближається».

 

 

Перший урок у приміщені бібліотеки

 

Вже стало доброю традицією для школярів Хотинської гімназії проводити перший урок у приміщені бібліотеки. Цей рік не став винятком. І ось 3 вересня 2018 р. читальний зал Хотинської ЦБС радо вітав юних гімназистів – учнів класу.

Перший урок носив тему: «Будуємо європейську демократичну державу». На початку уроку знання учнів з українознавства перевірила Олена Кравецька, на далі розмову із майбутніми випускниками вів провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Денис Шевчук, який розповів про історію, структуру діяльності Європейського Союзу та складнощі інтеграції нашої держави до цієї спільноти.

 

 

16 серпня 2018 року відбувся літературно – мистецький вечір

«Нехай святиться імення Україна»

 з нагоди 27 річниці Незалежності України

З участю учасників бойових дій на сході україни: виконуючого обов’язки голови Хотинської районної ради – Коломейця Андрія Ярославовича, Лазарчука Руслана Дмитровича та Наумова Олександра Володимировича. Цікавими роздумами поділився історик, провідний бібліотекар відділу – інформаційно - бібліографічної роботи  центральної бібліотеки – Шевчук Денис Олександрович.

Вразила слухачів авторська робота - літературно – музична композиція «До тебе, земле моя…» Любові  Жалоби, провідного бібліотекаря центральної бібліотеки, яку вона виконала з Світланою Шалаєвою,провідним методистом районного будинку народної творчості та дозвілля .

Літературно – мистецький вечір відбувся з участю молодих виконавців – бандуристки, співачки, учасниці багатьох всеукраїнських конкурсів та фестивалів, студентки Чернівецького Національного університету ім. Ю.Федьковича  -  Лілії Лепцьо та студента Кам’янець –Подільського коледжу культури і мистецтв, вокаліста, лауреата   всеукраїнських  конкурсів, володаря гран-прі всеукраїнського фестивалю дитячого та юнацького  мистецтва  «Пісенні Медобори»  Максима Бугери.

           

Відроджуємо славу нашого земляка Петра Федоровича Болбочана

14 серпня відбувся круглий стіл  «Полковник Петро Болбочан – активний захисник Української Народної Республіки», присвячений 135-річчю від дня народження П. Ф. Болбочана.

У засіданні круглого столу взяли участь: доктор історичних наук, професор, автор книги «Жертва української революції: трагічна доля

П.Болбочана» П. П. Брицький, голова національно-культурного товариства імені П. Болбочана В. М. Вакарюк, завідувач музейно-освітнього відділу ДІАЗ «Хотинська фортеця» О.В.Остафійчук, завідувач науково-дослідного експозиційного відділу «Хотинський історичний музей» А. С. Мельницький. Круглий стіл вів провідний бібліотекар інформаційно – бібліографічного  відділу центральної бібліотеки  Д. О. Шевчук.

Розглядались питання розбудови українського війська на початку національно-визвольних змагань, ґрунтовно обговорено біографію   П. Болбочана, окремо висвітлено героїчний період Кримської операції 1918 р. та події пов’язані з арештом П. Болбочана і його стратою.

Прийнято рекомендації круглого столу, якими крім проведення бібліотечними працівниками і вчителями історії заходів про життя і діяльність Петра Болбочана, пропонується обговорити на громадських слуханнях питання перейменування однієї з вулиць населених пунктів району на вулицю імені Петра Болбочана.

  

    

 

«Червоні Маки Памяті»

Заходи до

Дня памяті та примирення, Перемоги у Другій світовій війні

 

 

"ПЕРВОЦВІТ" - Літературний конкурс

 

 

 

"Відчуй смак рідної мови"

Конкурс - вікторина серед учнів 11 класів

 

Живописець Буковинського краю

До 100 - річчя від дня народження

Бориса Семеновича Курлікова

 

"Мозаїка життя Віталія Іващенка" - віртуальна зустріч

(до 80 -річчя від дня народження)

 

 

"Лицар благородства і любові"

літературний вечір - спогад до 100 - річчя М.Івасюка

 

"Україна - територія гідності і свободи" - круглий стіл

 

 

"Письменник, журналіст,педагог" - вечір - портрет до 90 -ї річниці від

дня народження Володимира Дмитровича Самофалова.

 

 

Мандрівний фестиваль кіно по праву. Показ фільмів.

 

"Благословенна та держава, що має відданих синів"

зустріч до Дня захисника України з учасниками АТО

 

Зустріч з представниками офіційного представництва

Європейського Союзу в Україні

 

"МОЛОДЬ ПІЗНАЄ МИНУЛЕ СВОГО КРАЮ"

14 вересня 2017 р. у стінах центральної бібліотеки відбулася краєзнавча вікторина «Що знаєш ти про минуле свого міста?». У заході взяли участь учні 9-го та двох 10-х класів Хотинської гімназії.

Вікторину розпочав вірш буковинського поета Івана Фостія «Чи бували ви в Хотині?», що безперечно надихнув юнь на пізнання минулого міста.

5 турів краєзнавчої вікторини пролинули швидко і ось вже читальний зал осяяли голоси вокального ансамблю Хотинської музичної школи «Муза» із гармонійною мелодією «Пісні про Хотин».

На завершення заходу переможці вікторини отримали призи від організаторів та поділилися враженнями.

 

"Фестиваль книги"

зустріч з лауреатами премії ім.Т.Г.Шевченка (А.Кичинським,В.Герасим'юком,Є.Бараном,М.Лазаруком)

 

 

"Берегині роду людського"

 (зустріч багатодітних матерів)

 

"Пам"ять торкає наші серця "

Зустріч ветеранів війни та праці і дітей війни до дня пам"яті і примирення

та 72 -річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

Зустріч з ветеранами Другої Світової війни

"Зустріч, що гуртує покоління"  

"Магія творення української писанки" - майстер - клас із заслуженим

працівником спілки художників україни Михайлом Дудкою

"Первоцвіт" - літературний конкурс

До дня театру "Де світло рампи - там душа моя"

 

"За тебе, свята Україно" - читання присвячені відзначенню створення УПА

 

Презентація книги братів Капранових "Забудь - річка"

 

 

"Допоки б"ється серце України, звучатимуть Тарасові слова" - літературно мистецький вечір

 

 

 

Свято «Весну й поезію даруємо ми вам» за участю поетеси Тетяни Валентинівни Швець, міського голови Миколи Олексійовича Головльова , майстринь народної творчості Валентини Іванівни Федоренко, Ніни Захарівни Габян , Антоніни Миколаївни Попадюк

 

 

 

 

 

свято рідної мови «Живі джерела рідної мови»

 

 

 

свято до Дня Святого Валентина«Любов робить людей добрішими»

 

 

Заходи з нагоди Дня соборності України, Хотинського повстання 1919 року та презентація книги Якова Гайсенюка Володимира Сафронюка «Каплівка при урочищі Капліц» з участю почесного громадянина Хотинського району, історика – краєзнавця Якова Семеновича Гайсенюка

 

       

     

 

 

 

"Різдвяні зустрічі"

 

                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Презентація книги віршів "Стезями зрілості" Катрін Рябой

«Перемога в серцях поколінь» - зустріч з ветераном другої Світової Війни , автором книги «Хотинський напрямок» Самофаловим В.Д.

 

 

  

«Величаємо вас, Матері…» - зустріч багатодітних матерів

 

 

"Полинові роси Чорнобиля"

Зустріч з ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи:

Окіпняком Михайлом Васильовичем(лікар),Беженар Оленою Григорівною(мед.працівник),

Габ"ян Ніною Захарівною(лікар),Гикавим Іваном Михайловичем(водій),

Авдєєвою Нелею Дмитрівною(мед.працівник)

Літературно-мистецька композиція: “Мовою Шекспіра”

 

 

 

Літературно -мистецький конкурс "ПЕРВОЦВІТ"

 

   

  

«В єднанні нації – Кобзареве слово»

 

  

  

«Поетична пісня України» Літературно-мистецький вечір до 145-річчя від дня народження Л.Українки.

«Наш земляк Йосип Кліщ» за книгою «Від Буковини до Парижа» - конференція в рамках тижня франкофонії ініційованої Центром Європи. 

 Літературний конкурс "Первоцвіт".

 

 

 

"Співець боротьби, краси і праці" - літературознавчий вечір до

дня народження І.Франка з участю члена Національної спілки письменників України Віктора Трохимовича Косяченка.

 

Презентація книги Петра Брицького і Євгенії Юрійчук "Жертва української революції: трагічна доля полковника П.Болбочана" з участю доктора історичних наук, професора кафедри історії України Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича Петра Павловича Брицького.

"Уклін тобі, солдате Перемоги" - святкова зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни.

 

 

Презентація книги «Хроніка одного життя: спомини і роздуми» доктора економічних наук, відомого канадсько-українського демографа, професора Анатолія Івановича Романюка.
 

 

Презентація книг "Інавгурація", "Лепра", "Пантір"письменника, поета, журналіста, літературного критика, члена Національної спілки письменників України, директора меморіального музею ім. Володимира Івасюка, редактора "Буковинського журналу" Мирослава Лазарука і книги "Руки сіяча" поета, автора і ведучого передачі обласного радіо "Літературні символи" Мар'яна Лазарука.

   

Конкурс молодих сімей „Роде наш творчий, роде наш красний”.

Круглий стіл   “ Европа.   Україна.  Хотинщина”

 

 Шевченківське літературно-мистецьке свято „В сімї вольній, новій”

з участю письменників Антоніни Цвид, Ганни Арсенич-Баран, Ярослава Яроша, Степана Сапеляка.

 

  

 

День краєзнавства "Хотин, Хотин, моє зелене місто" .

Зустріч з художницею, поетесою, Зоею Піхут та педагогом, музикантом, композитором,

поетом, майстром лозоплетіння Олександром Бродовінським.

 

   

 

Круглий стіл “Тернистий шлях до державності”
(до Дня Соборності України та 92-ї річниці Хотинського повстання)

з участю історика - краєзнавця, Почесного громадянина району Яковом Семеновичем Гайсенюком

 

Інтернет-конференція «Серце, віддане космосу», присвячена

60-річчю першого космонавта незалежної України Л. К. Каденюка.

 

      

 

Інтернет - зустріч членів клубу "Надвечір'я" з відомим українським поетом і науковцем, доцентом Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", заслуженим працівником культури України

Віталіем Іващенком.

 

 

 

"...І дихають серцем слова"  - літературно - мистецька зустріч з участю заслуженого

діяча мистецтв України,члена Національної спілки письменників України, лауреата багатьох літературно - мистецьких премій Тамари Артемівни Севернюк.

 

     

Презентація книги буковинського поета Івана  Петровича Фостія
 “Ви бували коли в Хотині?”

   

"Мистецький світ Ігоря Юр'єва " - зустріч з художником

членом Національної Спілки художників України

Ігорем Зотовичем Юр'євим

 

 

 

Зустріч з поетесою Катріною Рябой і художником Володимиром Пастушаком

 

Презентація книги "Нариси з історії та культури євреїв України"

 

 

"Моя країна Україна" - зустріч присвячена двадцятій річниці Незалежності України з

участю заслуженого працівника культури України, голови Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата багатьох літературно - мистецьких премій Василя Васильовича Васкана та поета Лауреата конкурсу "Золотий тризуб" Івана Борисовича Бурмея

 

 

"Не я творю ці дивні вірші, а вірші створюють мене " 

- зустріч з поетом, членом Національної спілки письменників України,

лауреатом премії імені Дмитра Загула Сергієм Паращуком

 

"Відчуваючи на дотик епоху" - Інтернет- конференція,

присвячена  390-й річниці перемоги у Хотинській битві 1621 року  

 Центральна бібліотека 

Хотинської районної централізованої бібліотечної системи

Чернівецька обласна універсальна наукова

бібліотека ім. М. Івасюка

Кам'янець-Подільська

центральна міська

бібліотека ім.

В.П. Затонського

 

 

 

Детальніше про ітернет - конференцію на сторінці "Хотин у дзеркалі дат"

 

 "Слава, овіяна віками"- День краєзнавства з участю Юсова Віктора Леонідовича – журналіста, члена Національної спілки журналістів України, керівника прес-центру міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Бурмея Івана Борисовича  поета Лауреата конкурсу "Золотий тризуб"

 

 

 «Княгиня сучасної української прози»  - зустріч з членом Національної спілки журналістів України, лауреатом багатьох літературно-мистецьких премій, письменницею Галиною Тарасюк

 

 

 

"Таке життя" - презентація книги Миколи Гаврилова

 

      

 

"Окраса і гордість нашого міста" - літературно-мистецька зустріч до святкування  Дня міста Хотин

 

  

 

 “Сторінки голодомору в Укрпїні ” -Урок історичної правди з участю голови товариства репресованих Фуги Василя Трохимовича,Гайсенюка Якова Семеновича, Колтенюка Дмитра Семеновича, Баратинської Уляни Григорівни - очевидців  голодомору 1947 року на Хотинщині

 

 

 Літературно - мистецьке свято "В душі народу - Кобзареве слово"

 

 

 

Літературний конкурс "Первоцвіт"

 

 

 

 

Презентація книги Мирослава Лазарука "Цісарська дорога"

 

 

   2серпня 2012 року в центральній бібліотеці в рамках заходів до Дня незалежності України та з нагоди 72-ї річниці утворення Чернівецької області відбулась презентація пісні "Буковина край, де варто жити" з участю авторів Миколи Гаврилова та Володимира Озарчука  

 

   

 

        

  

  

 

  

 

Літературний вечір "Лицар великої любові"

(до 95 - річчя від дня народження письменника Михайла Івасюка)

 

     

 

     

 

Брейн - ринг "Я знаю свої права"

 

 

 

Круглий стіл «Тих днів не згасне слава» (до Дня Соборності України та 94-ї річниці Хотинського повстання). У засіданні брали участь:  історик-краєзнавець, почесний громадянин Хотинського району Яків Семенович Гайсенюк, краєзнавець Григорій Іванович Шпилька, молодший науковий співробітник Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» Андрій Мельницький.

                                 

 

                                 

                                                                                                                 

 

8 лютого 2013 року в центральній бібліотеці відбулась зустріч присвячена 95-й річниці від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Бориса Семеновича Курлікова.

 

Презентацію експозиції художнього музею заслуженого майстра народної творчості України Бориса Семеновича Курлікова при Хотинській загальноосвітній школі № 1 зробили юні екскурсоводи музею Дудка Аліна, Рибак Ольга і Гарбуз Вікторія.

         

Серед запрошених :

дружина художника Ганна Антонівна Курлікова;

викладач Хотинського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету (ПДАТУ)  Олена Андріївна Мельницька;

самодіяльний художник з с. Владична, учень Б.С.Курлікова Микола Петрович Осипчук;

директор Хотинської художньої школи Олександр Миколайович Піхут;

заступник міського голови Анатолій Васильович Скрипник.

Висловили свої враження читачі бібліотеки: Ілля Юхимович Тагер, Галина Йосипівна Підопригора, Людмила Миколаївна Федорчук.

 На  екрані демонструвались картини з персональної виставки  Б.С.Курлікова, яка проходила 2008 року у Чернівцях з нагоди 90-річного ювілею художника.

    

 

Зустріч у клубі "Надвечір'я" до свята жінки за участю виконавиці романсів Валентини Ауліх

 

 

 

 

Літературно - мистецький вечір "Кобзарева струна не вмирає"

 

 

 

 

 

Мистецький вечір "Перерваний політ Володимира Івасюка"

 

Зустріч багатодітних матерів "Ім'я матері святе"

 

"Серця двох"

Конкурсно розважальна програма

За участі клубу "Мистецька світлиця"


"Агропромислове господарство району.

Успіхи. Проблеми. Перспективи."

Зустріч з підприємцями району, за участю консультанта

з питань адвокації та залучення ресурсів Руслана Краплича.


Вечір поезії "Ми чуємо тебе,Тарасе, кріз століття"


 Літератуно-мистецький вечір присвячений 200-річчу від дня Т. Г. Шевченка - "Що правда, можна все життя прожити, а так, оту єдину не зустріти" Літературний конкурс "Первоцвіт".


До Дня перемоги відбулася зустріч під назвою "Уклін тобі, солдате перемремоги".

На зустрічі були присутні: заслужений артист України І. М. Дерада, член Національної спілки письменників України, поет В. В. Васкан та мер міста М. О. Головльов.

Мистецький вечір під назвою "Перерванний політ Володимира Івасюка" присвячений 65-річчю від Дня народження відомого поета і композитора.
На святі були присутні сестра композитора Оксана Івасюк, відомий буковинський письменник та поет Мирослав Лазарук і мер міста М. О. Головльов

Зустріч багатодітних матерів під назвою "Ім'я матері святе"

Круглий стіл "Європа. Україна. Хотинщина"

При участі міського голови Миколи Олексійовича Головльова.

Анастасія Дмитрук презентує свою збірку "Верните наше небо" в м. Хотин. Під час презентації були розкуплені всі привезені примірники книг. Частина отриманих коштів піде на допомогу Українських військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО.


Народознавче свято "На Андрія дівчата гадали"  за участі клубу "Українська світлиця"


«Жінка України: дума родини, берегиня країни» - свято жінки, зустріч з поетесою О.Довгань.

«Гумор у творах українських письменників» - міні-вистава.

Щорічний Літературний конкурс "Первоцвіт"«Уклін тобі, солдате Перемоги!» - зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війниПодивися мені в очі

Зустріч-спогад до 100 річчя від дня народження

Степана Олексійовича Снігура


Виступ народного артиста України Павла Дворського на святі багатодітних матерів

"Благословенна у віках".

 

Ветеранів Великої Вітчизняної війни вітаютє заслужений артист України, соліст Чернівецької філармонії  Іван Дерда .

 

Заступник голови районної державної адміністрації Інна Павлівна Худіковська

вручає орден "Мати-героїня" хотинчанці Світлані Андрійко.

 

Презентація книги "При світлі Слова" поета, члена Національної спілки письменників України Миколи Бучка.

 

Презентація книги Івана Бурмея "Душа сповідальна".

 

Презентація книг Оксани Довгань "Із голосу таємного джерел" і "Життя".

 

 

"Серце вміє співати" - літературний вечір з участю буковинської поетеси Тамари Севернюк.

 Хочу вам подарувати свято...” літературний вечір з участю відомого українського поета і науковця, доцента Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", заслуженого працівника культури України Віталія Іващенка

"Нові часи, нову силу душа моя чує..." - літературно - музичний вечір до ювілею Ю.Федьковича  з участю заслуженого артиста України, соліста Чернівецької обласної філармонії, бандуриста Василя Пиндика.