Віртуальна виставка

Головна сторінка

Сторінки історії

Цікаві зустрічі

Послуги

Інформаційні ресурси

Видавнича діяльність

Хотин у дзеркалі дат

Хотинщина в цифрах

Хотинщина туристична

Віртуальна виставка

Віртуальний музей

Виставкова зала

Фестивалі  у Хотині

Новини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Серце, віддане космосу»

(До 65-річчя з дня народження першого космонавта незалежної

України Леоніда Костянтиновича Каденюка)

Переглянути

«У світі архітектора міражів»

(13 лютого – 55 років від дня народження художника, члена Національної Спілки художників України

Анатолія Фурлета (1958)

 

 Анатолій Борисович Фурлет народився 13 лютого 1958 року в с. Чепоноси Хотинського району Чернівецької області. Займатись малюванням  почав ще з дитинства. Це заняття Анатолію надзвичайно подобалось, тому й освіту вирішив вибрати відповідну. Батьки з свого боку всіляко намагались підтримати захоплення сина.  

    З 1965 по 1975 рік навчався у школі в місті Хотині. 1974-1976 рр. - навчання в Хотинській художній школі (викладачі -  Кушнірук Віталій, Михайло Кириленко).

   «Мої вчителі: Кушнірук Віталій Васильович, Кириленко Михайло Григорович – це одне з найбільших чудес мого життя. Низький уклін їм і повага…», - А.Фурлет.

     1976-1978рр. - служба в армії.  1978-1983рр. - навчання в Одеському педінституті на художньо-графічному факультеті
(викладачі – В. Гегамян, З. Борисюк). Після закінчення інституту працював в художній школі учителем живопису і композиції в м. Городок Хмельницької області (1983-2000рр.; 1985-2000рр. – директором художньої школи). Одночасно з роботою в школі працює як художник-графік: розробляє графічні композиції, ілюстрації до книг; з 1983 року - ще й живописні композиції.

У 2000 році переїжджає з родиною під Київ, до м. Буча, де і сьогодні працює, пише, малює, викладає. Коли прийшов працювати у Бучанську загальноосвітню школу №4, то запропонував директору дати можливість підібрати обдарованих, талановитих дітей та створити необхідні умови для праці. Відтак був розроблений навчальний план, обладнана мистецька студія «Арт».

    Нині на базі школи діють спеціалізовані класи з напрямку образотворчого мистецтва. Учні часто беруть участь у різних конкурсах: Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», присвяченому Шевченківським дням, Всеукраїнському конкурсі «Космічні фантазії», «Диво-дитина» та багатьох інших, займають перші місця, отримують нагороди.     

      Під час відкриття у місті школи мистецтв бучанці мали нагоду побувати на величезній персональній виставці, чотириповерхова будівля була повністю заповнена роботами Фурлета. Кожного року на День міста робиться велика виставка робіт Фурлета. У 2011 році художник підготував каталог робіт, присвячених м. Бучі. У виданні представлено 250 репродукцій.

Анатолій Фурлет – майстер непростий для сприйняття. Кольорова гама пастельних тонів не створює враження одноманітності, адже на кожному полотні присутня яскрава домінанта – предмет або постать, від якої розкручуєш сюжет картини. Лаконічність деталей – лише на перший погляд. Подрібнений на площинки, фігури, цятки простір полотна при достатньо довгому розгляді починає дихати, рухатися, одні деталі виступають з тла, ніби з дна, інші пригасають, даючи простір сусіднім.

А сюжети майстра потребують від глядача певних знань — або дають поштовх отримати їх.  Його картини змушують замислитись, викликають хвилю асоціацій, спогадів...Вони ненав’язливі та, водночас, незалежні, сповнені рішучості й сміливості. А їхній творець по-праву заслуговує на увагу.

«На написання робіт надихає краса Батьківщини, відданість народу, оригінальні традиції»,- А. Фурлет 

Єгипет давній та сучасний, Сарматія, волхви-язичники й війна Хреста й Півмісяця... Історія для митця не є чимось аж надто давнім, минулим, вона поруч з нами. Знання та уявлення про неї в Анатолія Фурлета – на грані містики. Але його містерії та фантасмагорії не лякають, вони затягують глядача у свій простір – і віддячують за неспішність сприйняття. Образно-символічний вимір автора, його філософські тлумачення, мудрість, змістовність привертають увагу не просто через споглядальний інтерес, а дають можливість замислитися, викликають певні асоціації, ненав’язливі та незалежні.Тому він завжди цікавий і несподіваний.Кожна робота наповнена особливою оригінальністю. Його уява, як казковий килим літак, безстрашно кличе нас з собою до скіфських степів, загадкових жіночих образів і чудес мандрівника. Всі його роботи наповнені внутрішнім світлом і добром. У цьому емоційна суть живопису Анатолія Фурлета!
І ще один момент варто б відзначити, кажучи про Анатоля Фурлета: він безперечно, генетично й духовно – буковинець (незалежно від конкретного місця проживання). Але його Буковина – не обмежена чи обгороджена провінція, а частина великого світу, її історія спільна з усіма українськими землями, а далі – Сарматія, Скіфія, Стародавній Єгипет...

          Два-три рази на рік Анатолій Фурлет організовує виставки. Чернівчани мали змогу бачити деякі картини А. Фурлета — у жовтні 2010 на Першій Всеукраїнській трієнале ART-AKT абстрактного мистецтва у Чернівцях.

А вже в 2011 році 10 вересня у виставковій залі "Вернісаж" презентували його першу персональну виставку в Чернівцях, її художник присвятив рідній Буковині.

«Моя виставка - то таке саме маленьке, саме скромне, що я міг зробити в цьому краї  людям: батькам, вчителям, рідним і всім-всім буковинцям», - А. Фурлет.   

         

 

Виставка вмістила 90 робіт з великого доробку майстра практично за 20 років. На виставці Анатолій Фурлет також презентував каталог, до якого увійшов великий доробок репродукцій картин художника.

   Анатолій Фурлет працює над двома проектами. Втілює задум видати книгу «Моя Буковина», у якій буде представлено близько сорока населених пунктів Хотинського району. Художник по селех збирає цікаві етнографічні матеріали, старі фотографії, фотографує гарні краєвиди, характерні для тієї місцевості, цікавих людей, простих місцевих жителів, звертає увагу на старовинні та сучасні будинки, криниці, ворота…

Другий проект, над яким паралельно і поступово працює, готує та збирає матеріали – «Замки України». Мріє об’їздити їх, перефотографувати і так само на цю тему створити серію картин та видати книгу.

 

Персональні виставки мав у Львові, Каневі, Хмельницькому й Чернігові. Брав участь у численних виставках у США, Голандії, Польщі, Болгарії, Німеччині, Єгипті, США, Нідерландах. Твори зберігаються в приватних колекціях і в музеях Хмельницького, Чернігова, Львова, Івано-Франківська, Києва (у НХМУ - 5 полотен), Росії, Ізраїлю.

1993 - персональна виставка, галерея "Славутич" м. Київ
1994 - виставка в галереї "Лавра" м. Київ
1995 - участь в трієнале живопису "Пан-Україна" м. Київ
1995 - участь у арт-фестивалі м. Дніпропетровськ
1995 - виставка в Українському інституті США
1995 - виставка в посольстві України в США
1996 - виставка в США, м. Бостон, в університеті Дж. Гарварда.
1997 - персональна виставка в дитячій академії мистецтв м. Київ
1997 - персональна виставка в музеї сучасних мистецтв м. Хмельницький
1998 - участь у мистецькому проекті "Робінзонада" м. Хмельницький
1998 - участь у трієнале живопису м.Київ
1999 - участь у мистецькому проекті "Грані НЮ" м.Хмельницький
1999 - участь у мистецькому проекті "Місто минаючого тисячоліття" м. Хмельницький
2000 - участь у мистецькому проекті "Місто-N" галерея "Пектораль" м. Київ
2000 - участь у арт-фестивалі м.Київ
2000 - персональна виставка, галереї "Мистецький курінь" м. Київ
2001 - участь в трієнале живопису м. Київ
2001 - творча поїздка в Єгипет

2002 - персональна виставка в Національному музеї українського мистецтва м. Київ
2002 - участь у виставці "Осінній салон" м. Львів
2003 - персональна виставка в галереї "Пласт-Арт" м. Чернігів
2003 - персональна виставка на Чернечій горі в музеї Т. Г. Шевченка м. Київ
2004 - участь у виставці "Осінній салон" м. Львів
2004 - виставка в м. Созополь, Болгарія
2004 - участь у виставці 10-ліття галереї "Лавра"
2005 - персональна виставка в палаці сучасного мистецтва м. Львів
2005 - персональна виставка в музеї сучасного мистецтва м. Хмельницький
2007 - участь у виставці "Осінній салон" м. Львів
2008 - персональна виставка в галереї сучасного мистецтва м. Хмельницький
2009 - персональна виставка в галереї сучасного мистецтва м. Одеса

2011 - персональна виставка у виставковій залі «Вернісаж» м. Чернівці

2012 – виставка у галереї “СвітАрт, присвячена Дню закоханих. Спільний проект художника й дизайнера Анатолія Житарюка та Анатолія Фурлета м. Чернівці
 

 

  Працював в:
- Каїрському національному музеї
- Гізі
- піраміді Джосера
- інституті папірусу
- музеї коптів
- музеї арабської кераміки

 

Улюблені художники - Михайло Врубель, Густав Клімт, Хуан миро і Вінсент Ван-Гог.

  «Залишайтесь завжди самобутніми та неповторними, спонтанними та непередбачуваними. Як картини, адже постійність - це притулок для позбавлених уяви, а, отже, і для позбавлених можливості мріяти. Не бійтесь мріяти, бо воно того варте!», - А. Фурлет.

Картини присвячені Буковині.

   

 

       

 

         

 

                               

«Буковина завжди залишається в моєму серці. Тут дім моїх батьків, дідів та прадідів», - Фурлет А.

Бібліографія.

Анатолій Фурлет живопис: каталог / авт.-упоряд. Т. Осипова. –                 Київ?, 2008. – 258 с.:кольор. іл.

 

Анатолій Фурлет – художник, Член Національної Спілки художників України ( до 50 – річчя з дня народження ) :  інформаційно-бібліографічний список /підгот. О.П. Резнік; відп. за вип. Н.Д. Луць. – Хотин: Хотинська центральна районна бібліотека, 2008. – 3 с.- (Наші славні земляки).

Фурлет А.. Дивоцвіт : каталог.—Київ: Токо-Пак, 2000.—37 с.: кольор. іл.

Анатолій Фурлет : [біографія і творчість художника] // Хотинська звитяга. Тисячолітнє місто в народній творчості, художній літературі та мистецтві: літературно-художнє видання.—Чернівці: Золоті Литаври, 2002. –С. 146-147.

Фурлет Анатолій Борисович . Художник : [біографія і творчість] // Серцем з Буковиною : довідково-біографічне вид. / авт.-упоряд. О. Матвійчук, Н.Струк ; ред. Л. Мартинюк, А. Попович, Т. Шпичук.—К., 2011. – С. 304-305.

Україна від трипілля до сьогодення: каталог  четвертої всеукраїнської виставки / упоряд. О. Мельник, О. Соловей, М. Дереегус та ін. - К., 2010.— С. 22-23.

Територія душі: каталог з фестивалю сучасного мистецтва.— Чернігів, 2011.— С. 54-57.

Салон ЦДХ 2012 “Пути-дороги”: каталог / сост. М. Карлова, Е. Кияницкая-Гришина, В Кузьмин и др.— М.: Дирекция Московского межд. Худож. салона “ЦДХ”, 2012.— С. 99.

Личковах В. Семіотика малярства Анатолія Фурлета / В. Личковах // Артанія. Книга 25.—2011.— С. 35-45.

Гірник Г. На одній хвилі. Слово про творчість Анатолія Фурлета / Г. Гірник // Образотворче мистецтво.—2010.—№ 2/3.— С. 38-39.

Спориніна Т. США, Нідерланди, Німеччина... Чернівці : [про вист. живопису в Центрі культури "Вернісаж" А.Фурлети] / Т. Спориніна // Версії. - 2011. - 6-12 жовт. (№ 41). -  С. 16.

Требик Т. Художник і його улюблені картини : [про експозицію картин київ. худож. родом з Буковини А.Фурлета у Центрі культури "Вернісаж"] / Т. Требик // Буковина. - 2011. - 20 верес. (№ 73). -  С. 4.

Хотинські художники окупували Київ : [у виставкових залах Національної спілки художників пройшла виставка Хотинських митців] // Хотин. вісті. - 2012. - 16 берез. (№12). -  С. 6. : фото.кольор.

 

                                                   Webбібліографія

http://artmagazine.com.ua/gallery/furlet/cost

http://www.youtube.com/watch?v=0Plvtc4RpaA

http://artmagazine.com.ua/library/furlet

http://msio.com.ua/f/furlet-anatoliy

http://versii.cv.ua/pohlyad/asotsiatyvna-etnika-vid-anatoliya-furleta/14255.html

http://konshu.org/ru/artist/furlet-anatoliy/

http://renessance.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=34

http://bnbnews.com.ua/news/life/__anatoliy_furlet_rozkrivae_svoi_taini_bukovintsyam_1543/

http://mtrk.com.ua/news/19846-----------q.html