Віртуальні музеї

Головна сторінка

Сторінки історії

Цікаві зустрічі

Послуги

Інформаційні ресурси

Видавнича діяльність

Хотин у дзеркалі дат

Хотинщина в цифрах

Хотинщина туристична

Віртуальна виставка

Віртуальні музеї

Виставкова зала

Фестивалі  у Хотині

Новини

     

    Край з багатовіковою історією, неповторними ландшафтами,  який в історичних джерелах має кілька назв (одна з них -  «Хотинщина»), надзвичайно цікавий ще й розмаїттям культур народів,  що в різні історичні часи проживали на цій землі, зберігаючи свою самобутність, неповторність та своєрідний колорит. Обряди, традиції, устрій жителів Хотинщини майже неописані в літературі, що робить дану територію привабливою для детального вивчення. Окремий інтерес становлять  вишивки, які збереглись від стародавніх часів. Дослідження використання місцевими майстрами у своїх роботах магічних старослов`янських  символів,  масонських та інших знаків допоможе збагатити  знання про минуле нашого краю та поглянути на нього під іншим кутом.

     Цікавим у цьому віднощенні є  і поєднання кольорів. В зв’язку з тим, що народні костюми виготовлялись на все життя та іноді передавались нащадкам, а місцева влада часто змінювалась, місцеве населення, зберігаючи свою культурну спадщину, вдавалось до різних хитрощів. Так,  наприклад, у народний костюм дошивали смужки з трьома кольорами румунського прапора (триколор), після чого без проблем могли носити свій одяг.

         Аналіз відмінностей та взаємовпливів традицій, обрядів  різних етнічних та етнографічних груп, які в певні історичні періоди проживали  на  території Хотинщини, дасть можливість опрацювати дані матеріали науковцям інших регіонів України, залучить велику кількість жителів для вивчення своєї історії та культури,  зробить наш край більш привабливим для туристів.

 


     "Стародавній одяг Хотинщини"    "Творчість майстрів Хотинщини"

Творчість майстрів Хотина